Pán Danko, kašlem na vašu ŠTANDARDNÚ stranu

Autor: Peter Kubička | 13.3.2016 o 18:14 | (upravené 15.3.2016 o 10:55) Karma článku: 14,29 | Prečítané:  64922x

Hneď na úvod musím povedať, nevolil som niektorú zo strán, ktorú považujete za neštandardnú. Volil som síce podľa vášho označenia, štandardnú stranu, ale tie vaše reči mi už vážne začínajú vadiť.

Vy sa pasujete do mentora a sudcu strán, ktoré nie sú podľa vás štandardné. Postavíte sa k pultíku, zopnete si ruky, aby ste vyzerali ako štátnik a nahodíte face toho, kto môže súdiť iných. Skutočne môžete? Ja myslím, že nie a teraz vám napíšem prečo.

Na Slovensku máme parlamentnú demokraciu založenú na politických stranách. Vy ste si k tomu dali dovetok, že štandardných. Podľa vás je dôležité, aby strana mala predsedníctvo, členskú základňu, orgány strany a štruktúry. Vaša členská základňa má cca 6600 ľudí ako uvádzate. Avšak, aký je rozdiel medzi tým, či stranu ktorú tvoria "štyria ľudia" a vo voľbách dostane hlas 287 tisíc voličov alebo vašou stranou, ktorá má spomenutých 6 tis. členov a dostane podporu v porovnaní s nimi iba 225 tisíc voličov. Vaša legitimita sa nedefinuje počtom členov, ale volebným výsledkom, t.j. počtom hlasov, ktorí jej dali dôveru. Ako právnik by ste to mali vedieť a nezavádzať. Lebo ani tých vašich 6 tis. členov nie je nič moc. Je to 0,15% oprávnených voličov. Ani nie tisícina celkového počtu voličov. To znamená absolútne bezvýznamné číslo.

A teraz sa pozrime, v čom sú také "výnimočné" tieto vaše štandardné politické strany.

1. Zoberme si najprv KDH. Každý, kto sa trochu orientuje vie, že v tejto strane prerástol "papalášizmus" do extrémnych rozmerov. Staré štruktúry strany úplne znemožnili priniesť čerstvé myšlienky a realizácie od nových ľudí. Ale hlavne, že je to štandardná strana. To je pre vás podstatné.

2. MOST-HÍD. Táto podľa vás štandardná strana sa točí so svojimi postojmi ako na kolotoči. Raz áno, potom možno, neskôr nie, aby potom zase áno. A čo keď majú členskú základňu a štruktúry? Voličovi to môže byť absolútne jedno. Takéto divadlo môže robiť aj "štvorčlenná" strana.

3. SIEŤ. Čo dodať? Predseda štandardnej strany s predsedníctvom, orgánmi a členskou základňou klame až sa hory zelenajú. Predseda šaškuje a dvakrát denne dementuje to, čo už predtým trikrát dementoval. Predseda strany za chrbtom predsedníctva strany vyjednáva s niekým, s kým nemá od predsedníctva mandát.  Klame aj na predsedníctve. A nakoniec klame aj v priamom prenose. Ale je to predseda štandardnej politickej strany. To je vaša mantra, váš partner, to podstatné pre Slovensko (podľa vás).

4. A teraz poďme na vašu SNS. Táto strana môže mať akékoľvek štruktúry a predsedníctvo, ale keď vidím vedľa vás stáť pohrobkov Slotu, tak mi je to jedno či máte 6 tisíc členov. Kritizujete jednu stranu, ktorú ani ja nemám rád, za extrémizmus a xenofóbiu. A že patrí do minulého storočia. Čo bolo typické pre SNS? Extrémizmus, xenofóbia a to že patrila nie do minulého, ale predminulého storočia. Teraz sa tvárite, že ste obrodená strana. Kde ste boli predtým, keď SNS mala typickú extrémistickú a xenofóbnu rétoriku a politiku? Ja viem kde a pamätám si to, boli ste v nej. Vy ste štandardná strana... poriadne nechutné spojenie v kontexte s tým, čo SNS napáchala na Slovensku a akých ľudí vygenerovala do verejného priestoru.

5. Na záver som si nechal SMER-SD. Nazvať túto stranu štandardnou je skutočne lahôdka. Má predsedníctvo, orgány, štruktúry a členskú základňu. Ale aký to má efekt na nás ako obyvateľov, keď je to strana abnormálnej korupcie, strana, kde sú iba ovce v parlamente, ktorým treba ukazovať ako hlasovať? Táto strana je pre vás partner lebo má štruktúry, predsedníctvo a členskú základňu? To, že za štyri roky túto krajinu uvrhla do neskutočného korupčného marazmu, aký tu v našich dejinách nebol, vám nevadí. Pre vás je mantra, že má štruktúry, predsedníctvo a orgány strany? Vám nevadí, že sa stretávate s človekom, s ktorým jednáte o novej vláde a ktorý od volieb nemal jednu jedinú tlačovku, kde by poskytol priestor otázkam novinárov? S človekom, ktorý sa vždy skrýval pred otázkami? S človekom, ktorý diskutuje zásadne iba sám. S človekom, ktorý vo vlastnom záujme v posledných dvoch voľbách neváhal použiť najšpinavšie praktiky na svojho súpera, ktoré hraničia (a možno aj prekročili) so zákonom? To je pre vás partner? Preto, že má strana štruktúry, predsedníctvo a členskú základňu? Máte to dokonale pomýlené. Pre normálne fungovanie krajiny by mali byť pre vás partnermi ľudia s vysokou osobnou integritou, morálnymi zásadami, ktorí majú záujem túto krajinu otočiť k lepšiemu, zastaviť korupciu (áno, to sú jednotlivci, nie stranícka masa), nechcú sa podieľať na masovom rozkrádaní tejto krajiny. Nie, pre vás je partnerom človek, ktorý nemá elementárne zvyky zodpovedného správania. Človek, ktorý v záujme výhry vo voľbách neváha použiť naše spoločné peniaze a kupuje si za ne hlasy pre svoju ŠTANDARDNÚ stranu.

A ešte k jednočlennej strane, ktorú tiež považujete za zlý prvok na našej politickej scéne a chcete prijať zákon, ktorý by umožňoval iba štandardné politické strany. Vadia vám jeho fotky s mafiánmi. Viete čo mne vadí? Že vy máte fotku so Slotom. To je ešte horšie ako fotka s mafiánom. Dobre si pamätám aké abnormálne prachy lietali v kauzách SNS. Veď vám aj Fico zobral ministerstvá, lebo ste už boli takí nenažraní, že to aj SMERu vadilo (a to je už čo povedať). Kde ste boli vtedy vy? V štandardnej strane? Ale vy samozrejme nemáte fotku s mafiánom, vy máte fotky so Slotom. A nie len v bare, ale vy ste s ním priamo dokázateľne spolupracovali. Vadí vám, ako vznikla táto, podľa vás jednočlenná strana a že si ju dotyčný kúpil. A vy ste si z čoho kúpili vašu stranu? Nekúpili? Ale veď ste tisíckrát uviedli, že do nej dávate vlastné peniaze. Aký je to rozdiel? A za čo ste si ju kúpili? Za tú pochybnú privatizáciu, pri ktorej ste sa zakoktali, keď ste ju v televíznej diskusii mali vysvetliť? Za tie predražené právne služby od štátnych podnikov a mestských častí? Vy chcete niekoho mentorovať? Vy ste štandardná strana? Mne je úplne jedno, či ste štandardná alebo neštandardná strana. Pre mňa je podstatné, s kým sa bavíte, s kým jednáte a akú máte minulosť ako strana. Koľko ľudí z vašej členskej základne, vo vašich štruktúrach, z vášho predsedníctva sú pohrobkovia vlády Fico-Mečiar-Slota. Vy chcete súdiť ľudí za fotky s mafiánmi? Vy, ktorý chcete vládnuť a vyjednávate so stranou, ktorá má zodpovednosť za zdravotníctvo v takom katastrofálnom stave. Koľko ľudí zomrie na Slovensku vplyvom mafie? Viete, že vplyvom riadenia tejto štandardnej strany zomrie zbytočne v zdravotníctve ročne okolo 3 tis. ľudí? Ale pre vás je to štandardná strana.

Pre mňa nie je podstatné, či je strana s predsedníctvom, štruktúrami alebo členskou základňou. Viete prečo? Lebo strany a ľudia v nich, ktoré tieto atribúty ŠTANDARDNÝCH strán majú, kľudne kradnú ako zmyslov zbavení. Vy ste ešte nepochopili, že tu nastal čas, aby sa dali dokopy normálni, čestní ľudia, ľudia, ktorí v živote niečo dokázali, ktorí majú hodnotový rebríček a už sa nevedia pozerať na abnormálnu nespravodlivosť a nedostatky v zdravotníctve, školstve, podnikaní a aby konečne zmenili tento zhnitý systém štandardných politických strán. Lebo v týchto štandardných stranách ide o moc, korupciu, kariéru a intrigy. V pozadí týchto strán sú oligarchovia a mafiáni. Preto mi je jedno, či vo vláde bude jednočlenná, štvorčlenná alebo tisícčlenná strana. To je to posledné čo je dôležité. Aspoň pre mňa a dúfam aj množstvo iných ľudí, ktorí sa už na toto vládnutie (čítaj devastáciu štátu) nemôžu pozerať.

Vláda a parlament má byť postavená na čestných a normálnych ľuďoch bez ambície kradnúť . A neexistuje jedna jediná záruka, že ich ŠTANDARDNÉ strany dokážu vygenerovať.

Vaša štandardná strana je nulová záruka pokroku a obnovy Slovenska. Takúto argumentáciu si nechajte pre minulé storočie. Ja vám na vašu ŠTANDARDNÚ stranu zvysoka ... kašlem.

Pre mňa sú záruka ľudia, nie štruktúry, predsedníctvo a orgány ŠTANDARDNEJ strany.

A viete čo sa mne spája so slovami ŠTANDARDNÉ a NEŠTANDARDNÉ?
Na Slovensku sa ŠTANDARDNE kradne a nekradnúť je NEŠTANDARDNÉ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?