Pán Fico, už dosť! Ste iba ŠTÁTNY ÚRADNÍK, nie majiteľ štátu

Autor: Peter Kubička | 28.11.2016 o 13:08 | (upravené 29.11.2016 o 21:02) Karma článku: 12,98 | Prečítané:  19630x

Pre niekoho môže byť pochopiteľné, že za 9 rokov čo ste vo funkcii predsedu vlády, ste stratili kontakt s realitou. Pre mňa však nie. Preto vám pripomeniem, že vy ste štátny úradník. Vy, vláda a strana SMER tento štát nevlastníte.

Nesprivatizovali ste ho a preto nemáte právo sa správať ako keby ste boli jeho vlastníkom. Vy ste iba štátny funkcionár, úradník pracujúci vo verejnej službe (viď definícia verejného činiteľa).

Ľudia si volia politikov, aby ich zastupovali a za nich vykonávali dočasne, na určité obdobie - správu štátu. Nie na to, aby za nich určovali čo je čierne a čo biele. Preto vám opakujem, vy ste IBA štátny úradník. Vy nie ste pre občanov šéf, vedúci, chief, boss, vajda, ani nič podobné. Nie ste ani Slovensko. Vy máte v rukách len časť výkonnej moci na vykonávanie vecí súvisiacich s chodom štátu a aj to len dočasne. To ste získali vo voľbách. To vám dali občania vo voľbách. Nezískali ste voľbami všeobecnú pravdu na všetko a právomoc určovať čo je správne a čo nie.

To čo ste predviedli v poslednej dobe prekročilo všetky hranice. Nie je možné, aby ste klamali na dennej báze. Klamete a zavádzate už prakticky vo všetkom čo poviete. Hrubo ste klamali, že výsledkom kauzy CT-čko, pri ktorej musel odstúpiť Pavol Paška a ministerka zdravotníctva bolo, že pán Alan Suchánek chcel kúpiť predražené CT-čko. To je absolútny nezmysel. Hrubo a špinavo ste pri tom klamali.

Klamali ste, keď ste napísali pri príležitosti úmrtia Fidela Castra, že Kuba nikoho neohrozovala a chcela len slobodu. Kuba sa výrazne angažovala v rozvracaní iných štátov v Latinskej Amerike, ohrozovala a ohrozuje vlastných občanov, ktorých zatvárala a zatvára iba za ich názory, ohrozovala celý svet lebo bola aktívnym účastníkom Kubánskej krízy, keď svet stál na prahu atómovej vojny. To si nepamätáte? Tak si choďte zopakovať dejepis a nie vydávať čo je biele za čierne a naopak. A ak si to pamätáte, tak potom prekrúcanie pravdy je dané iba vašim marxistickým presvedčením a vzdelaním. Z pohľadu komunistov to tak bolo ako ste to vy napísali. Týmto ste ešte viac demaskovali svoje komunistické zmýšľanie. Takže žiadny katolík, ako ste tiež klamali v prezidentskej kampani. Ale tvrdý, myslením kovaný komunista. A mimochodom, v prezidentskej kampani ste klamali na dennej báze. To si už nepamätáte. Vy chcete niekomu vyčítať klamstvá? Vy, ktorých ste najlepším žiakom Vladimíra Mečiara a zobrali ste si od neho základnú pracovnú poučku - lož ako pracovná metóda.

Veľké škody na morálke spoločnosti páchate svojim postojom nadradenosti. Akože Úrad vlády má zoznam občanov Slovenska, ktorým odpovedá a ktorým nie? Veď aj keby otázky písal "Grendel" tak to nie je predsa podstatné. Ide o pointu otázky a psiu povinnosť Úradu vlády SR odpovedať na otázky občanov. Úrad vlády tu nie je pre samých seba, ale pre ľudí, občanov Slovenska. Úradníci (aj premiér je štátny úradník) sú občanmi platení zamestnanci štátu, aby vykonávali prácu v prospech obyvateľov. Ak si myslia, že úradníci sú akési nedotknuteľné indivíduá, ktoré si môžu dovoliť čokoľvek, tak by im to malo byť pripomenuté. Úradníci štát nevlastnia, aby si s ním robili čo chceli.

A ešte sa vrátim k jednej veci. Začnem otázkou. Kto vám dal právo určovať čo je a čo nie je protislovenské? Myslíte si, že ste to získali výhrou vo voľbách? No to určite nie. Nikde sa vo volebnom zákone o tom nehovorí. Vy máte právo zastupovať ľudí pri výkone a správe chodu štátu. Vy ste štátny úradník s funkciou predsedu vlády. Vy nie ste ani cisár, ani osvietený panovník, ani privatizér a tým majiteľ štátu. Vy jednoducho nemáte právo dávať nálepky čo je a čo nie je protislovenské. Zostane to len váš názor, rovnako ako môj názor. A v tomto kontexte napíšem svoj názor. Napíšem ho úplne kľudne a za ním si stojím. Niektorí z vás... niektorí z vás, vo vláde, v strane SMER, ste špinavé protislovenské prostitútky. Je to môj názor a má rovnakú hodnotu ako váš. Vyššiu hodnotu vášho názoru ste nezískali vo voľbách. Vysvetlím, prečo si to myslím. Prostitútka ide za peniaze. Nemá morálku, nemá svedomie. Také je všeobecné chápanie prostitúcie. Na základe množstva informácií o vašich kauzách, za tých 9 rokov čo ste vo funkcii predsedu vlády, som nadobudol pocit, že niektorí, opakujem niektorí členovia vašej vlády a členovia strany SMER, konajú rovnako ako je všeobecne chápanie prostitúcie. A pokiaľ je to spojené so škodami na spoločnosti a štáte, tak je to protislovenské. A prečo špinavé? To som si požičal od vás. To je váš slovník, ktorému rozumiete. Som presvedčený, že pokiaľ by v tomto štáte fungovala polícia, prokuratúra a súdy na základe spravodlivosti, tak veľké množstvo členov vlády a členov strany SMER sú dnes už dávno vo väzení.

Pred časom ste vyhlasovali v rámci ďalšej svojej kampane na zakrytie inej kauzy, že kto sa stretne s korupciou vo svojom okolí, môže to nahlásiť priamo vám. Chceli ste tak deklarovať, že máte záujem riešiť korupciu a podvody. A teraz, keď sa niekto nájde, kto sa snaží poukázať na nejasné okolnosti, ktoré by mohli súvisieť s korupciou, tak ho pomaly idete ukameňovať označením protislovenský. Nemáte na to právo. Vy máte povinnosť, tieto veci preveriť a následne vysvetliť. Neexistuje, že ako štátna správa občanovi niečo zamlčíte. Občan má štátnu správu na to, aby ho zastupovala pri výkone chodu štátu. Štátna správa nie je jeho nadriadeným, ale jeho servisom. Asi rozumiem, že vo vašom komunistickom zmýšľaní zostalo, že orgány Komunistickej strany mali zo zákona a ústavy jedinú finálnu pravdu. Ale už nežijeme pod ústavným zákonom s článkom 4 o vedúcej úlohe strany v štáte.

Najväčším problémom v spoločnosti je, keď sa začnú rúcať jasné a nespochybniteľné veci. Presne tak, ako keby astronómovia jedného dňa začali tvrdiť, že obloha nad hlavami nie je obloha, ale zem a to čo máme pod nohami je obloha a nie zem. Jednoducho povedané, keď sa o čiernom začne tvrdiť, že je biele a naopak. Ľudom je však jasné, že to tak nie je. A preto začnú byť absolútne frustrovaní lebo sa verejne a bez následkov popierajú zrejmé, jasné a logické veci. Potom sa začnú obracať na tých, ktorí na to poukazujú. Avšak títo svojim poukazovaním môžu mať iné úmysly. A takto sa rodí extrémizmus, kedy prestane fungovať logika, vecnosť, rozum a racionalita. Presne toto vy robíte. Popierate a tvrdíte čo je zjavne opačné. Vy nemáte právo tvrdiť, že čierna je biela a opačne. Vy nemáte právo na klamstvá na dennej báze. Len ich výpočet za tých deväť rokov čo ste vo funkcii predsedu vlády by bola hrubá kniha. A presne toto je to, čo ste napáchali zlé na tejto spoločnosti. A táto kniha je kuchárska kniha vzniknutého a uvareného extrémizmu. Je to môj názor. A má rovnakú hodnotu ako váš.

Vy ste nezískali vo voľbách právo na väčšiu pravdu alebo lepší názor. Váš a môj názor sú si rovnocenné. Vaša a moja pravda je len vecou argumentov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?